▣اعلام تعرفه جدید سرویس تارنوری مخابرات


شرکت مخابرات ایران تعرفه های جدید سرویس تارنوری مخابرات ایران (تانوما) را با توجه به تفکیک تعرفه ترافیک بین الملل و داخلی اعلام کرد.

▣برگشت ناپذیر بودن برنامه تحول و توسعه در مخابرات


رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات، ضمن اعلام حمایت از وزیرپیشنهادی برای وزارت ارتباطات دولت دوازدهم، حرکت برنامه تحول و توسعه دراین شرکت را برگشت ناپذیر دانست.

▣بازاریابی شبکه‌ای نقاب جدید شرکت‌های هرمی


رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا نسبت به شکل‌گیری فعالیت‌های غیر قانونی در قالب شرکت‌های هرمی تحت عنوان بازاریابی شبکه‌ای هشدار داد.

▣قیمت اوراق مسکن به ۸۰ هزار تومان رسید


تابلوی اوراق تسهیلات مسکن میزبان جابه‌جایی بیش از ۹۸ هزار ورقه به ارزش بالغ بر ۷۷ میلیارد ریال بود که خریدوفروش این اوراق دربازه قیمتی ۷۷۲ تا ۸۰۱ هزار ریال صورت گرفت.

▣سبقت گرفتن هزینه از درآمد


بانک مرکزی نتایج بررسی بودجه خانوار در مناطق شهری ایران در سال ۹۵ را منتشر کرد که طی آن درآمد ماهیانه خانوار ۳ میلیون و ۲۶۹ هزار تومان و هزینه نیز ۳ میلیون و ۲۷۵ هزار تومان بود.

▣رکود ادامه دار مسکن


بخش مسکن در حالی چهل‌وهشتمین ماه رکود خود را پشت سر گذاشته که کارشناسان معتقدند ادامه این وضعیت می‌تواند تا هشت درصد تولید ناخالص داخلی را کاهش دهد.

▣رشد ۴۵درصدی شاخص بورس


شاخص کل بورس در جریان معاملات آخرین روز معاملاتی هفته ۴۵ واحد افزایش یافت.

▣اقتصاد؛ محور دیپلماسی


اقدامات موازی و هماهنگ در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی از چالش‌های دیپلماسی است که باید در دوره جدید با هم‌افزایی و اقناع حل شود.

▣تقدیر و شکایت از وزیر راه


روحانی روز گذشته برای معرفی عباس آخوندی، هم از اختلاف نظرهایش با وزیر راه و شهرسازی سخن گفت و هم دلیل معرفی دوباره آخوندی به عنوان وزیر راه و شهرسازی را تشریح کرد.

▣افزایش قیمت سکه و دلار


در بازار امروز سکه تمام طرح جدید با افزایش ۶۰۰۰ تومانی یک میلیون و ۲۱۹ هزار تومان قیمت دارد. دلار آمریکا نیز با افزایش چهار تومانی ۳۸۱۷ تومان عرضه می‌شود.

▣جریان برکناری مدیرعامل موسسه نور


درحالی حدود ۴۰ روز از انتصاب‌ مدیرعامل موسسه نور گذشته و وی طی تصمیمی عجیب برکنار می‌شود که ظاهرا این تغییر به دلیل اختلاف هیات مدیره با مدیرعامل در خصوص برخی از جریان‌ها به ویژه پیگیری پرونده‌های مالی موسسه بوده است.

▣انتقام سخت در انتظار “داعش”


سردار شریف: به رغم اخبار منتشر شده، سپاه عملیات مستقل زمینی در سوریه نداشته است، اما انتقام سخت از داعش و تکفیری ها، بواسطه شهادت “شهید حججی” و مدافعان حرم در دستور کار سپاه قرار خواهد داشت.

▣تمرکز حساب های دولت در بانک مرکزی


حجم وام‌ها و سپرده‌های دولتی در شبکه بانکی با روندی کاهشی پیش رفته است،

▣ضرورت اصلاح ساختار وزارت امور خارجه در بخش دیپلماسی اقتصادی


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: اصلاح ساختار وزارت امور خارجه در بخش دیپلماسی اقتصادی یک ضرورت است چراکه برنامه‌های خوبی که ارائه شده در دراز مدت در وزارت خارجه با ساختار کنونی رها می‌شود.

▣افزایش جزئی قیمت طلا در بازار جهانی


طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی پس از دو روز کاهش در شرایطی که سرمایه گذاران منتظر گزارش آخرین نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا بودند، اندکی افزایش یافت.

▣“نه” به سه شیفته شدن جلسات رأی اعتماد


نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با سه شیفته شدن جلسات رای اعتماد به وزرای پیشنهادی مخالفت کردند.

▣فرصت طلایی برای صادرات و ترانزیت کالا به قطر


قطع ارتباط تجاری کشورهای جنوبی حوزه خلیج فارس با کشور قطر فرصت خوبی برای بهره برداری از ظرفیتها و سرمایه گذاری های ایجاد شده در بنادر کشور به ویژه چابهار فراهم کرده است.

▣سهم اصناف از بسته حمایتی تسهیلات


عضو هیات رئیسه اتاق اصناف: سهم اصناف از تسهیلات ۴۲۰ هزار میلیارد تومانی سال گذشته ، صفر بوده در حالی که اصناف می توانند با کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان شغل ایجاد کنند.

▣برنامه های وزیر اقتصاد از زبان نماینده مجلس


نماینده مردم بوشهر: اگر کرباسیان گوشه‌ای از تجارب خود را در وزارت اقتصاد به کار گیرد، موفق می شود.

▣اصلاح ساختاری برای حل مشکل تاریخی اقتصاد


وزیر پیشنهادی اقتصاد: معاونت نظارت مجلس، درجه انطباق برنامه پیشنهادی‌ام با برنامه ششم را بسیار منطبق خوانده است.

▣انتقاد از واردات بی رویه ی خودرو


در چهار ماه اول امسال میزان واردات خودرو ۲۶ هزار و ۶۰۳ دستگاه بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۳ درصد رشد را نشان می‌دهد.

▣لزوم تعیین تکلیف موسسه های غیرمجاز


نماینده مخالف وزیر پیشنهادی اقتصاد گفت که برنامه مسعود کرباسیان مطالب خوبی است و اهداف کمی ندارد و اگر برنامه به صورت نقشه راه چهارساله باشد به راحتی می توان آن را کنترل کرد.

▣تولید اولین محصول “معمار فضانورد”


شرکت "ساخت فضا"(Made In Space) در حال ارتقای طرح ساخت تجهیزات و ساخته‌های فضایی با استفاده از چاپ سه‌بعدی در فضاست.

▣درخواست تیم اقتصادی هماهنگ از وزیر پیشنهادی اقتصاد


عضو فراکسیون امید با تاکید بر لزوم هماهنگی بین تیم اقتصادی در دولت دوازدهم گفت که انتظار می‌رود آقای کرباسیان با استفاده از کارشناسان و تشکیل تیمی هماهنگ در جهت بهبود شاخص‌های اقتصادی حرکت کند.

▣گزارش کلی از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اقتصاد


در بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی ابتدا مخالفان و موافقان به بیان سخن می‌پردازند سپس وزیر پیشنهادی از خود دفاع می‌کند.

▣اقتصاد در دولت یازدهم


دولت یازدهم در شرایطی کار خود را آغاز کرد که وضعیت شاخص‌های اقتصادی ناامید کننده بود، بسیاری از کارشناسان بر این باورند مبارزه با مشکلات ایجاد شده برای کشور و برگرداندن چرخ اقتصاد به مسیر توسعه‌ سال‌های متمادی به طول خواهد انجامید.

▣شفافیت در برنامه های اقتصادی کرباسیان


نماینده مجلس، شفافیت اقتصادی را از برنامه‌های خوب وزیر پیشنهادی اقتصاد عنوان کرد و اصلاح نظام بانکی، مالیاتی و گمرکی را مهم‌ترین مطالبات از وزیر آینده اقتصاد عنوان کرد.

▣واردات تخم مرغ با تعرفه ۵ درصد


 تعرفه واردات تخم مرغ به کشور با هدف تنظیم بازار تا پایان آذر ماه امسال، پنج درصد تعیین شد.

▣وزیر پیشنهادی صنعت، بستر ساز صادرات کشور


عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به موانع صادرات تاکید کرد؛ وزیر پیشنهادی صنعت، راهکار حضور در بازارهای بین المللی را می شناسد و بستر ساز این مهم خواهد شد.

▣اعطای تسهیلات ۳۰ میلیونی به مستمری‌بگیران و بازنشستگان


در طرح کرامت ۹۶ به مستمری‌بگیران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و بازنشستگان دانشگاه‌های علوم پزشکی تسهیلات پرداخت خواهد شد.

▣الحاق به سازمان تجارت جهانی اولویت ایران نیست


 قائم مقام وزیر صنعت: اولویت تجارت ایران نه پیوستن به سازمان جهانی تجارت، بلکه توسعه پیوندهای منطقه ای است.

▣آغاز به کار اپراتور دوم پستی


دو شرکت به عنوان دو اپراتور جدید پستی، پس از طی همه مراحل قانونی فعالیت خود را در کنار شرکت ملی پست آغاز خواهند کرد.

▣قول زنگنه به روحانی


پروژه‌ای قرار است که تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری رسمی برسد و توانایی ذخیره سازی ۳۰ میلیون بشکه نفت خام را دارا باشد و صادرات روزانه یک میلیون بشکه نفت را تضمین کند.

▣بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اطلاعات


نمایندگان مجلس در دومین روز از بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی روحانی، عملکرد سید محمد علوی وزیر پیشنهادی اطلاعات را بررسی کردند.

▣چینی‌ها جیغ ایرانی‌ها را در آوردند


هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان در حالی به پایان رسید که عمده غرفه داران از عرصه محصولات بی‌کیفیت چینی و بعضی شرکت‌های ایرانی گلایه داشتند.

▣بی کیفیتی کالای چینی داد ایرانی ها را در آورد


هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان در حالی به پایان رسید که عمده غرفه داران از عرصه محصولات بی‌کیفیت چینی و بعضی شرکت‌های ایرانی گلایه داشتند.

▣اتمام اولین روز بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی


دومین جلسه و اولین روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی پایان یافت.

▣بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ارتباطات


دقایقی پیش در مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مجلس به بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداختند.

▣عقب ماندگی بخش تعاون


 رییس اتاق تعاون ایران با بیان اینکه مسیر اشتغال کشور از توسعه بخش تعاون می‌گذرد، ابراز امیدواری کرد عقب ماندگی بخش تعاون در دولت دوازهم به حداقل برسد.

▣سازمان خصوصی سازی در نگاهی جامع (قسمت اول – گزارش تصویری)


سازمان خصوصی سازی یکی از سازمان‌های مهم در زیر مجموعه وزارت اقتصاد و مجری اصلی سیاست‌های اصل 44 می‌باشد. به همین منظور نیاز است ماهیت، برنامه‌ها و عملکرد این سازمان مهم برای همگان روشن باشد، موضوعی که مشاور رئیس سازمان مذکور به خوبی آن را توضیح می‌دهد.

▣اشتغال ۵۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد


براساس آمار رسمی طی سه سال گذشته، ۵۰۰ هزار شغل در کشور توسط کمیته امداد ایجاد شد.