بازار نفت از ترس تحریم‌های ایران تکان خورد،         ،گزینه احتمالی برای تصدی وزارت نیرو،         ،نحوه بررسی اطلاعات مالیاتی ابلاغ شد،         ،موانع عرضه نفت خام در بورس حذف می‌شود،         ،افتتاح نمایشگاه تلکام با حضور وزیر ارتباطات،         ،مکاتبه وزرا برای خروج صندوق‌های حمایتی،         ،صندوق بین‌المللی پول درخواست ترامپ را رد کرد،         ،دیدار وزیر اقتصاد با همتایان هندی و افغانستانی خود،         ،رشد حجم نقدینگی تا مرز ۱۳۷۰ هزار میلیارد،         ،بورس و اوراق بهادار، پذیرای نظام بانکی،         ،فعالیت توتال در پارس جنوبی/عدم تاثیر فشارهای آمریکا بر مشارکت خارجی‌ها با ایران،         ،مذاکره با کشور‌های آسیای شرقی برای سرمایه گذاری در طرح‌های نیروگاهی کشور،         ،دیدار وزیر اقتصاد با وزیر دارایی ایتالیا،         ،امریکا در توطئه علیه ملت ایران تنهاتر از همیشه است،         ،تاثیر سخنان ترامپ بر شاخص بورس اوراق بهاردار،         ،اتصال به شبکه‌های بین‌المللی پرداخت کلید خورد،         ،افتتاح نخستین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی،         ،ممنوعیت شناسایی و ساخت معدن در پنج استان،         ،وزیر اقتصاد راهی اجلاس سالانه بانک جهانی شدحبیب الله بیطرف، به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو در دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، حبیب الله بیطرف (متولد سال 1335 در شهر یزد) را می توان در یک جمله، «فعال سیاسی در اوایل انقلاب» و «مدیر اجرایی در سه دهه گذشته» معرفی کرد.
وی دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشکده فنی دانشگاه تهران است و یکی از اعضای شورای رهبری شش نفره دانشجویان مسلمان پیرو خط امام بشمار می رود که در آبان ماه 1358 سفارت آمریکا را اشغال کردند.
بیطرف، فعالیت اجرایی خود را از سال 1358 با مشارکت در راه اندازی جهادسازندگی آغاز کرد و در سالهای دفاع مقدس، عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.
بعد از پایان جنگ، در سالهای 1365 تا 1368 استاندار یزد شد و از سال 1369 تا پایان سال 1373 به مدت پنج سال مسئولیت معاونت آموزشی وزارت نیرو را در دوران بیژن زنگنه به عهده گرفت.
بیطرف در کابینه اول و دوم سیدمحمد خاتمی (دولت های هفتم و هشتم) به عنوان وزیر نیرو فعالیت کرد، اما در دولت های نهم و دهم مسئولیت اجرایی نداشت.
با پیروزی حسن روحانی و آغاز فعالیت دولت یازدهم، بیطرف معاونتِ زنگنه را این بار در وزارت نفت بر عهده گرفت و به عنوان معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت منصوب شد.
حبیب الله بیطرف علاوه بر این مسئولیت ها، عضویت در هیات علمی دانشگاه تهران، عضویت در هیات علمی پژوهشگاه نیرو، مجری طرح‌های کارون 3 و 4 و همچنین عضویت در هیات مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران را در کارنامه خود دارد و هم اکنون در کنار معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت، ریاست سازمان نظام مهندسی استان تهران را نیز بر عهده دارد.
حسینعلی امیری معاون امور مجلس رییس جمهوری امروز لیست 17 وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، علاوه بر بیطرف، سید محمود علوی برای تصدی وزارت اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی- وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسعود کرباسیان – وزارت امور اقتصادی و دارایی، محمد جواد ظریف- وزارت امور خارجه، محمد بطحایی- وزارت آموزش و پرورش، حسن هاشمی – بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علی ربیعی – وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمود حجتی- وزارت جهاد کشاورزی، سید علی رضا آوایی- وزارت دادگستری، امیرحاتمی- وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، عباس آخوندی- راه و شهرسازی، محمد شریعتمداری- وزارت صنعت، معدن و تجارت، سید عباس صالحی- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالرضا رحمانی فضلی- وزارت کشور، بیژن زنگنه- وزارت نفت و مسعود سلطانی فر- وزارت ورزش و جوانان به مجلس شورای اسلامی معرفی شدند.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: 40490

کد اپراتور: 31451مطالب مرتبط

تبلیغات
bankmelat bankmelat دوربین مدار بسته الکامپ