افتتاح نمایشگاه اختصاصی ایران در پایتخت ارمنستان،         ،امضای سند همکاری ایران و آژانس اعتبار صادرات دانمارک،         ،امضای قرارداد یک میلیارد یورویی بانک های ایران با اتریش،         ،امضای دو سند همکاری بانکی ایران با دانمارک،         ،صدور ضمانت‌نامه اجرایی موافقتنامه مالی ایران و اگزیم بانک کره،         ،توسعه همکاری حمل و نقل دریایی ایران و یونان،         ،تقویت روابط بانکی لازمه توسعه همکاری‌های اقتصادی،         ،امضای قرارداد ساخت نیروگاه بزرگ خورشیدی ایران و انگلستان،         ،مطالبات رئیس جمهوری از وزارت راه و شهرسازی،         ،فرانسوی ها به دنبال همکاری بلندمدت صنعتی در ایران،         ،سامانه صیاد رونمایی شد،         ،امضای تفاهم‎نامه همکاری ایران و روسیه،         ،پیشنهاد پرداخت وام ۷۰میلیون یورویی به ایران توسط فرانسوی‌ها،         ،توسعه روابط اقتصادی ایران و فرانسه در گرو همکاری های بانکی،         ،اسامی ۴۷ کشوری که بازار هدف صادراتی ایران شدند،         ،ابلاغ ضمیمه حکم وزیر صنعت از سوی رئیس جمهور،         ،حل مشکلات اقتصادی‌ اولویت نخست دولت دوازدهم،         ،اختصاص 30 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رفع موانع تولید،         ،لزوم توجه به تولید رقابت پذیر و صادرات گرا در شهرک‎های صنعتیمعاون وزیر صنعت در پیامی آغاز هفته دولت را در نخستین سال آغاز به کار دولت دوازدهم تبریک  گفت.

به گزارش خبرگزاری صنایع، آغاز هفته دولت با شروع به کار دولت دوازدهم اتفاق مبارکی است که باید برای ورود به فضای تازه و نگاه جدید آماده شد. خوشبختانه با همکاری مجلس شورای اسلامی،‌ دولتمردان کابینه دوازدهم وارد مسوولیت های خود شدند تا مسیر تحقق برنامه ها هموار شود. ایمیدرو نیز به عنوان بازوی وزارت صنعت، معدن و تجارت،‌ آماده ایفای نقش توسعه ای و توانمندسازی بخش معدن و صنایع معدنی است و در چنین جایگاهی تاکید فراوان دارد که انجام چنین ماموریتی با توان بخش خصوصی ثمر بخش و عملی خواهد شد.

طی ۴ سال اخیر مجموعه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران توانست با تدوین استراتژی جدید،‌ از وضعیت سکون پروژه ها فاصله گیرد و تحرک و پویایی را با استفاده از توان فنی،‌ مهندسی و مالی بخش خصوصی ایجاد کند. این امر در واقع با نگاه به اقتصاد مقاومتی شکل گرفت که از نتایج بارز و هویدای آن می توان، شروع به کار طرح های بزرگ در بخش آلومینیوم،‌ روی، تیتانیوم و همینطور آغاز زنجیره وار راه اندازی پروژه های استانی فولاد و نیز کارخانه های تولید طلا، ‌سیمان و … توسعه اسکله در سواحل جنوبی اشاره کرد. همزمان طی دولت یازدهم، فناوری های جدید برای تولید کک متالورژی،‌ عناصر نادر و تولید شمش این فلزات در کشور توسط متخصصان همین مرز و بوم به بار نشست. دستاوردهایی که در دولت دوازدهم و وزارت جناب آقای دکتر شریعتمداری ادامه دار خواهد بود.
این سازمان برنامه هایی برای شروع پروژه های جدید توسعه ای و افتتاح طرح ها را مدون کرده و طبق برنامه ریزی های انجام شده به زودی شاهد کلید خوردن کارخانه های جدید خواهیم بود.
اکنون که فضای مساعد برای توسعه و پیشرفت فراهم شده، باید ادای دینی به شهیدان رجایی و باهنر و یاران نخستین انقلاب به ویژه مرحوم آیت ا.. هاشمی رفسنجانی داشته باشیم. همچنین ایثار و فداکاری عزیزان این سرزمین که در دوران دفاع مقدس آسایش و امنیت را برای همگان به ارمغان آوردند جای تقدیر و سپاس قلبی دارد.
به گزارش خبرگزاری صنایع، آغاز هفته دولت را در نخستین سال دولت دوازدهم خدمت همه خدمتگذران تبریک عرض می کنم و از پروردگار متعادل،‌ سرافرازی ایران عزیز اسلامی را خواستارم.

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۷۰

کد اپراتور: ۳۱۴۵۱مطالب مرتبط

تبلیغات
bankmelat bankmelat دوربین مدار بسته الکامپ