امضای تفاهمنامه ایران و ایتالیا برای تبدیل گاز مشعل‌ها به برق،         ،امضای تفاهمنامه ایران و آلمان برای آموزش کارشناسان آب و فاضلاب،         ،مذاکره برای امضاء قرارداد با ۱۵ شرکت نفتی،         ،پیام صلح و تعامل رئیس‌جمهور به کنفرانس بیماری‌های غیرواگیر،         ،آغاز ۱۰ برنامه راهبردی در بانک صادرات،         ،انعقاد قرارداد با نروژِی‌ها برای ساخت نیروگاه خورشیدی،         ،اعلام آمادگی کمیته امداد برای تقبل مسئولیت حذف یارانه،         ،پیشرفت مگا‌پروژه مهار آب‌های مرزی،         ،برگزاری مراسم روز جهانی استاندارد در سالن اجلاس سران،         ،بازار نفت از ترس تحریم‌های ایران تکان خورد،         ،گزینه احتمالی برای تصدی وزارت نیرو،         ،نحوه بررسی اطلاعات مالیاتی ابلاغ شد،         ،موانع عرضه نفت خام در بورس حذف می‌شود،         ،افتتاح نمایشگاه تلکام با حضور وزیر ارتباطات،         ،مکاتبه وزرا برای خروج صندوق‌های حمایتی،         ،صندوق بین‌المللی پول درخواست ترامپ را رد کرد،         ،دیدار وزیر اقتصاد با همتایان هندی و افغانستانی خود،         ،رشد حجم نقدینگی تا مرز ۱۳۷۰ هزار میلیارد،         ،بورس و اوراق بهادار، پذیرای نظام بانکیتامین امنیت شغلی بر عهده وزارت کار است ولی امنیت سرمایه‌گذاری بر عهده سایر دستگاه‌ها است.

به گزارش خبرگزاری صنایع، اولیا علی‌بیگی رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار، در نشست تخصصی امنیت شغلی و امنیت سرمایه‌گذاری و تولید که در مجموعه تلاش در حال برگزاری است، اظهار کرد: اگر به دنبال امنیت ملی هستیم، باید ستون‌های آن را در کشور به درستی پایه‌ریزی کنیم.

وی گفت: در حال حاضر بیش از ۹۳ درصد قراردادهای کارگران موقت است و این امر به دغدغه‌ای برای جامعه کارگری تبدیل شده است.

رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار مطالبات به حق کارگران را در ساماندهی قانون کار دانست و اظهار کرد: امروز با کارگرانی روبرو هستیم که با ۲۵ سال سابقه کار همچنان با قراردادهای موقت یک ماهه و سه ماهه مشغول کار هستند. در حالی که این امر موجب سلب عزت و آزادی و کرامت جامعه کارگری می‌شود.

علی‌بیگی افزود: وقتی نماینده کارگری با قرارداد کوتاه مدت یک ماهه و سه ماهه کار می‌کند، چطور می‌تواند از منافع سلفی کارگران دفاع کند.

وی با اشاره به تبصره یک ماده ۷ قانون کار تصریح کرد: اگر اصلاح این ماده تا به امروز مغفول نمی‌ماند، با چنین وضعیتی در قراردادهای کار مواجه نبودیم.

رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار معتقد است: در ایران هر کسی به اندازه قدرتش حق دارد و امنیت شغلی نیز جزو حقوق بنیادین و اصلی کارگران به شمار می‌رود.

علی‌بیگی با اشاره به انعقاد قراردادهای موقت در بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی خاطرنشان کرد: در کشورهای توسعه‌یافته برای قراردادهای موقت سقفی وجود دارد. مثلا ۲۰ درصد قراردادها در کشورهای توسعه یافته موقت است در صورتی که در ایران بیش از ۹۰ درصد قراردادهای کارگران به شکل موقت است.

به گزارش خبرگزاری صنایع، وی در پایان با بیان اینکه جامعه کارگری امنیت شغلی را جزو حقوق قانونی خود می‌داند، خاطرنشان کرد: تداوم قراردادهای موقت موجب نارضایتی در جامعه کارگری شده و کارگران نمی‌توانند برای آینده شغلی خود برنامه‌ریزی داشته و هر لحظه باید نگران اخراج و تعدیل باشند.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: 40504

کد اپراتور: 31440مطالب مرتبط

تبلیغات
bankmelat bankmelat دوربین مدار بسته الکامپ