امضای تفاهمنامه ایران و ایتالیا برای تبدیل گاز مشعل‌ها به برق،         ،امضای تفاهمنامه ایران و آلمان برای آموزش کارشناسان آب و فاضلاب،         ،مذاکره برای امضاء قرارداد با ۱۵ شرکت نفتی،         ،پیام صلح و تعامل رئیس‌جمهور به کنفرانس بیماری‌های غیرواگیر،         ،آغاز ۱۰ برنامه راهبردی در بانک صادرات،         ،انعقاد قرارداد با نروژِی‌ها برای ساخت نیروگاه خورشیدی،         ،اعلام آمادگی کمیته امداد برای تقبل مسئولیت حذف یارانه،         ،پیشرفت مگا‌پروژه مهار آب‌های مرزی،         ،برگزاری مراسم روز جهانی استاندارد در سالن اجلاس سران،         ،بازار نفت از ترس تحریم‌های ایران تکان خورد،         ،گزینه احتمالی برای تصدی وزارت نیرو،         ،نحوه بررسی اطلاعات مالیاتی ابلاغ شد،         ،موانع عرضه نفت خام در بورس حذف می‌شود،         ،افتتاح نمایشگاه تلکام با حضور وزیر ارتباطات،         ،مکاتبه وزرا برای خروج صندوق‌های حمایتی،         ،صندوق بین‌المللی پول درخواست ترامپ را رد کرد،         ،دیدار وزیر اقتصاد با همتایان هندی و افغانستانی خود،         ،رشد حجم نقدینگی تا مرز ۱۳۷۰ هزار میلیارد،         ،بورس و اوراق بهادار، پذیرای نظام بانکیطبق گزارش ماه اکتبر اوپک، تولید نفت این سازمان در ربع سوم سال 2017، چهارصد هزار بشکه در روز رشد داشته و بازار برای دومین دوره سه ماهه با مازاد تقاضا روبه‌رو بوده است.

به گزارش خبرگزاری صنایع، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در گزارش ماه اکتبر خود اعلام کرد، تولید نفت این سازمان در سه ماه سوم ۲۰۱۷ به ۳۲٫۷ میلیون بشکه در روز رسیده است که نسبت به سه ماه دوم ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دارد.

بر اساس گزارش مذکور، عرضه نفت غیر اوپک در سه ماه سوم امسال در مقایسه با سه ماه دوم تغییر نکرده و در سطح ۵۷٫۳ میلیون بشکه در روز ثابت مانده است.
بنا به اعلام اوپک، تقاضای کل انرژی جهان در سه ماه سوم با ۱٫۳ میلیون بشکه در روز افزایش نسبت به سه ماه پیش از آن به ۹۷٫۵ میلیون بشکه در روز و عرضه کل انرژی جهان با ۱٫۱ میلیون بشکه در روز افزایش به ۹۶٫۴ میلیون بشکه در روز رسیده است.
بنابراین بازار انرژی جهان که مدت‌ها با مازاد عرضه روبرو بود، در سه ماه سوم برای دومین دوره سه ماه متوالی مازاد تقاضا در بازار نفت را شاهد بودیم و تقاضای نفت ۱٫۱ میلیون بشکه در روز بیش از عرضه آن بوده است.

نفت ایران
بنا به اعلام اوپک، تولید نفت سنگین ایران در ماه سپتامبر (شهریور-مهر) سه میلیون و ۸۴۵ هزار بشکه در روز بود که در مقایسه با ماه اوت (مرداد-شهریور) تغییری ندارد.
قیمت نفت کشورمان در ماه سپتامبر به ۵۲ دلار و ۲۷ سنت در هر بشکه رسید که نسبت به ماه اوت ۷٫۳ درصد افزایش دارد.
اوپک متوسط قیمت نفت کشورمان در سال ۲۰۱۷ را ۴۹ دلار و ۶۰ سنت در هر بشکه پیش‌بینی کرد که نسبت به سال گذشته ۳۳ درصد افزایش دارد.

پیش‌بینی قیمت‌های نفت
بنا به پیش‌بینی اوپک، میانگین قیمت نفت این سازمان در سال ۲۰۱۷ معادل ۵۰ دلار و ۱۳ سنت در هر بشکه خواهد بود که از سال گذشته ۳۰ درصد بیشتر است.
همچنین، قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در سال ۲۰۱۷ معادل ۴۹ دلار و ۳۳ سنت در هر بشکه پیش‌بینی شد که نسبت به سال گذشته ۱۹ درصد افزایش دارد. هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز امسال به طور متوسط به بهای ۵۱ دلار و ۸۱ سنت معامله می‌شود که در مقایسه با سال گذشته ۲۴ درصد افزایش دارد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، ۱۴ کشور الجزایر، آنگولا، اکوادور، گینه استوایی، گابن، ایران، عراق، کویت، لیبی، نیجریه، قطر، عربستان، امارات متحده عربی و ونزوئلا عضو اوپک هستند. نشست وزیران اوپک در تاریخ هفتم نوامبر ۲۰۱۷ در وین پایتخت اتریش برگزار می‌شود. اوپک در این نشست در مورد تمدید توافق کاهش تولید تصمیم می‌گیرد.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۸۵

کد اپراتور:۳۱۴۶۳مطالب مرتبط

تبلیغات
bankmelat bankmelat دوربین مدار بسته الکامپ