افتتاح نمایشگاه اختصاصی ایران در پایتخت ارمنستان،         ،امضای سند همکاری ایران و آژانس اعتبار صادرات دانمارک،         ،امضای قرارداد یک میلیارد یورویی بانک های ایران با اتریش،         ،امضای دو سند همکاری بانکی ایران با دانمارک،         ،صدور ضمانت‌نامه اجرایی موافقتنامه مالی ایران و اگزیم بانک کره،         ،توسعه همکاری حمل و نقل دریایی ایران و یونان،         ،تقویت روابط بانکی لازمه توسعه همکاری‌های اقتصادی،         ،امضای قرارداد ساخت نیروگاه بزرگ خورشیدی ایران و انگلستان،         ،مطالبات رئیس جمهوری از وزارت راه و شهرسازی،         ،فرانسوی ها به دنبال همکاری بلندمدت صنعتی در ایران،         ،سامانه صیاد رونمایی شد،         ،امضای تفاهم‎نامه همکاری ایران و روسیه،         ،پیشنهاد پرداخت وام ۷۰میلیون یورویی به ایران توسط فرانسوی‌ها،         ،توسعه روابط اقتصادی ایران و فرانسه در گرو همکاری های بانکی،         ،اسامی ۴۷ کشوری که بازار هدف صادراتی ایران شدند،         ،ابلاغ ضمیمه حکم وزیر صنعت از سوی رئیس جمهور،         ،حل مشکلات اقتصادی‌ اولویت نخست دولت دوازدهم،         ،اختصاص 30 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رفع موانع تولید،         ،لزوم توجه به تولید رقابت پذیر و صادرات گرا در شهرک‎های صنعتیقائم مقام وزیر صنعت از اختصاص ۳۰ هزار میلیارد تومان برای رونق تولید و بازسازی صنایع و صنوف تولیدی، خبر داد

به گزارش خبرگزاری صنایع، دکتر رضا رحمانی قائم مقام وزیر صنعت از اختصاص ۳۰ هزار میلیارد تومان برای رونق تولید و بازسازی صنایع و صنوف تولیدی، خبر داد.

*** افزایش تسهیلات پرداختی به بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت با اشاره به اینکه سال گذشته طرح رونق تولید با اعتبار ۱۶ هزار میلیارد تومان برای ۷۵۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط معدنی، تولیدی و کشاورزی تعریف شد، افزود: با استقبال واحدهای تولیدی، سقف واحدهای مشمول ۲۵ هزار واحد و تسهیلات پرداختی هم به بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.
رحمانی همچنین گفت: در اجرای این طرح به واحد‌ها در مشکلاتی مانند چک برگشتی، بدهی مالیاتی و بیمه‌ای و بدهی غیرجاری، تخفیفاتی برای واحدهای تولیدی قائل شدیم تا بتوانند از تسهیلات رونق تولید استفاده کنند.

*** موفقیتی ۸۰ درصدی طرح رونق تولید

به گزارش خبرگزاری صنایع، قائم مقام وزیر صنعت، گفت: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد طرح رونق تولید تا ۸۰ درصد موفق بود و آن ۲۰ درصد انحراف هم مربوط به تمهید تسهیلات قبلی واحد‌ها از سوی بانک‌ها یا سپرده گیری برخی از این تسهیلات از سوی برخی بانک‌ها بود، اما انحرافی که هزینه کرد در جایی غیر از واحد تولیدی باشد به حداقل رسید.
قائم مقام وزیر صنعت در ادامه گفت: امسال هم این طرح تمدید شد با این تفاوت که به جای ۱۶ هزار میلیارد تومان سال قبل، ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات و برای ۱۰ هزار واحد تولیدی، صنعتی، معدن و کشاورزی تعریف شد.

*** تسهیلات ارزی و ده هزار میلیارد تومان برای نوسازی صنایع

به گزارش خبرگزاری صنایع، قائم مقام وزیر صنعت افزود: امسال همچنین برای بازسازی و نوسازی پنج هزار واحد صنایع و ۱۰۰ هزار واحد صنوف تولیدی ۱۰ هزار میلیارد تومان و بخشی تسهیلات ارزی از سوی صندوق توسعه ملی اختصاص دادیم.
وی افزود: این طرح اجرایی شده و واحدهای اداری ما در استان‌ها با ابلاغ واحدهای صنعتی استانی پذیرای واحد‌ها برای آغاز نوسازی هستند که تسهیلات در این طرح از یک میلیارد تومان برای نوسازی واحدهای کوچک تا ۱۵ میلیارد تومان برای نوسازی واحدهای بزرگ تعریف شده است.

*** تثبیت اشتغال، هدف اصلی طرح رونق تولید

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت در خصوص اهداف این طرح، اظهار داشت: تثبیت اشتغال از اهداف اصلی طرح رونق تولید بود، ضمن اینکه در بیش از یک سوم واحدهای طرح، افزایش اشتغال اتفاق افتاده است.

*** نوسازی واحدهای صنعتی برای اصلاح و ارتقای کیفیت تولیدات داخلی

به گزارش خبرگزاری صنایع، رحمانی در ادامه گفت: اگر تولید ما خواهان حضور در بازارهای دنیاست باید از قیمت و کیفیت مناسب برخوردار باشد و در سریعترین زمان تحویل دهی کالا انجام شود.
وی همچنین افزود: در برخی کالا‌ها با اعمال تعرفه ۱۰۰ درصدی هم نمی‌توانیم با اجناس خارجی رقابت کنیم که نیاز دارد با اصلاح کیفیت، با کالاهای خارجی رقابت کنیم که نوسازی واحدهای صنعتی از اقدامات در این حوزه است. ضمن اینکه باید در انتقال فناوری و عمق بخشی به فناوری و ارتباط دانشگاه با صنعت و ورود فناوری جدید تلاش کنیم.
رحمانی با بیان اینکه بسته و پیوست فناوری را به قراردادهای شرکت‌های ایرانی با طرف‌های خارجی اضافه کردیم گفت: در قراردادهای همکاری برای تولیدات جدید حتماً دانش و فناوری باید به ایران منتقل شود.

*** تکمیل ۶ هزار واحد با اشتغال پایدار ۱۲۰ هزار نفری

به گزارش خبرگزاری صنایع، دکتر رحمانی ادامه داد: در کشور بیش از ۱۱ هزار طرح صنعتی با پیشرفت بیش از ۶۰ درصد داریم که امسال از این میزان، تکمیل ۶ هزار واحد با اشتغال پایدار ۱۲۰ هزار نفری را در دستور کار قرار دادیم البته تکمیل بقیه طرح‌ها سال آینده در دستور کار قرار می‌گیرد.

*** عملیاتی شدن ۸۳ واحد تولید مشترک شرکت‌های ایرانی با طرف‌های خارجی

به گزارش خبرگزاری صنایع، قائم مقام وزیر صنعت همچنین گفت: شرکت‌های خارجی که بازار ۳۰ درصد کالا و خدمات را در داخل کشور دارند موظف هستند در ایران تولید کنند، ضمن اینکه باید ۳۰ درصد محصول تولیدی در ایران را شرکت اصلی صادر کند.
رحمانی افزود: واردات بی رویه گذشته، کنترل شده ضمن اینکه شرکت‌های به نام، به ویژه در حوزه خودرو به ایران ورود کردند که با اجرایی شدن سرمایه گذاری این شرکت‌ها و تولید مشترک در ایران، دیگر واردات بی رویه برای خود این شرکت‌های خارجی به صرفه نخواهد بود.
وی ادامه داد: تا کنون ۸۳ واحد تولید مشترک شرکت‌های ایرانی با طرف‌های خارجی عملیاتی شد که از این میزان ۴۰ واحد به بهره برداری رسیده و در عرصه‌های مختلف محصول تولید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صنایع، دکتر رحمانی در پایان با بیان اینکه سال ۹۵ از ۱۲۱ طرح اقتصاد مقاومتی، هفت طرح مربوط به وزارت صنعت بود، گفت: ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت نیز از سال گذشته شکل گرفت و در این باره کارگروه اصلی و کمیته‌های این ستاد بیش از ۲۳۰ جلسه در وزارتخانه و کارگروه‌های استانی نیز بیش از ۶ هزار جلسه و ۵۰ هزار مصوبه داشت.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۸۰

کد اپراتور:۳۱۴۳۱مطالب مرتبط

تبلیغات
bankmelat bankmelat دوربین مدار بسته الکامپ