افتتاح نمایشگاه اختصاصی ایران در پایتخت ارمنستان،         ،امضای سند همکاری ایران و آژانس اعتبار صادرات دانمارک،         ،امضای قرارداد یک میلیارد یورویی بانک های ایران با اتریش،         ،امضای دو سند همکاری بانکی ایران با دانمارک،         ،صدور ضمانت‌نامه اجرایی موافقتنامه مالی ایران و اگزیم بانک کره،         ،توسعه همکاری حمل و نقل دریایی ایران و یونان،         ،تقویت روابط بانکی لازمه توسعه همکاری‌های اقتصادی،         ،امضای قرارداد ساخت نیروگاه بزرگ خورشیدی ایران و انگلستان،         ،مطالبات رئیس جمهوری از وزارت راه و شهرسازی،         ،فرانسوی ها به دنبال همکاری بلندمدت صنعتی در ایران،         ،سامانه صیاد رونمایی شد،         ،امضای تفاهم‎نامه همکاری ایران و روسیه،         ،پیشنهاد پرداخت وام ۷۰میلیون یورویی به ایران توسط فرانسوی‌ها،         ،توسعه روابط اقتصادی ایران و فرانسه در گرو همکاری های بانکی،         ،اسامی ۴۷ کشوری که بازار هدف صادراتی ایران شدند،         ،ابلاغ ضمیمه حکم وزیر صنعت از سوی رئیس جمهور،         ،حل مشکلات اقتصادی‌ اولویت نخست دولت دوازدهم،         ،اختصاص 30 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رفع موانع تولید،         ،لزوم توجه به تولید رقابت پذیر و صادرات گرا در شهرک‎های صنعتیبنابر گفته معاونت زارعت وزارت جهاد، رکورد تولید کلزا را استان تهران شکسته شد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی اشرف منصوری رئیس جهاد کشاورزی استان تهران در گفتگو ، با اشاره به آخرین وضعیت تولید گندم اظهار داشت: در سال جاری مجموع سطح زیر کشت گندم ۴۰ هزار هکتار است که این رقم نسبت به سال گذشته هزار هکتار کاهش یافته است.

وی با اشاره به پیش بینی تولید ۲۲۰ هزار تن گندم در سال جاری افزود: علی رغم کاهش سطح زیر کشت، به سبب اقداماتی نظیر افزایش بهره وری در واحد سطح، آبیاری به موقع و مبارزه با آفات توانستیم عملکرد در واحد سطح را افزایش دهیم.

منصوری ادامه داد: تاکنون ۱۰ هزار تن گندم با ارزش بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان از گندمکاران خریداری شده که مطالبات آن‌ها پس از ثبت در سامانه به مرور پرداخت خواهد شد.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران از افزایش ۵ برابری سطح زیر کشت کلزا در سال جاری خبر داد و گفت: این درحالی است که در پی سرمای ناگهانی پاییز به بخشی از مزارع کلزا آسیب جدی وارد شد که از این رو پیش بینی می‌شود تولید کلزا با افزایش ۵ برابری نسبت به سال گذشته به ۲ هزار تن برسد.

وی در ادامه افزود: در برخی از مزارع توانستیم به تولید ۲۰۰. ۵ کیلو و ۷ کیلو در هکتار دست یابیم که بنا بر گفته معاونت زارعت وزارت جهاد رکود تولید کلزا را استان تهران شکسته شد.

به گفته منصوری تاکنون ۷۰۰ الی ۸۰۰ تن کلزا با نرخ هر کیلو ۲ هزار و ۷۰۰ تومان از کشاورزان خریداری شده که وجه آن بلافاصله پس از ثبت در سامانه پرداخت شده است.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۷۴

کد اپراتور: ۳۱۴۴۴مطالب مرتبط

تبلیغات
bankmelat bankmelat دوربین مدار بسته الکامپ