امضای تفاهمنامه ایران و ایتالیا برای تبدیل گاز مشعل‌ها به برق،         ،امضای تفاهمنامه ایران و آلمان برای آموزش کارشناسان آب و فاضلاب،         ،مذاکره برای امضاء قرارداد با ۱۵ شرکت نفتی،         ،پیام صلح و تعامل رئیس‌جمهور به کنفرانس بیماری‌های غیرواگیر،         ،آغاز ۱۰ برنامه راهبردی در بانک صادرات،         ،انعقاد قرارداد با نروژِی‌ها برای ساخت نیروگاه خورشیدی،         ،اعلام آمادگی کمیته امداد برای تقبل مسئولیت حذف یارانه،         ،پیشرفت مگا‌پروژه مهار آب‌های مرزی،         ،برگزاری مراسم روز جهانی استاندارد در سالن اجلاس سران،         ،بازار نفت از ترس تحریم‌های ایران تکان خورد،         ،گزینه احتمالی برای تصدی وزارت نیرو،         ،نحوه بررسی اطلاعات مالیاتی ابلاغ شد،         ،موانع عرضه نفت خام در بورس حذف می‌شود،         ،افتتاح نمایشگاه تلکام با حضور وزیر ارتباطات،         ،مکاتبه وزرا برای خروج صندوق‌های حمایتی،         ،صندوق بین‌المللی پول درخواست ترامپ را رد کرد،         ،دیدار وزیر اقتصاد با همتایان هندی و افغانستانی خود،         ،رشد حجم نقدینگی تا مرز ۱۳۷۰ هزار میلیارد،         ،بورس و اوراق بهادار، پذیرای نظام بانکینرخ بیکاری تابستان امسال، با یک درصد کاهش نسبت به زمان مشابه سال قبل به 11.7 درصد رسید.

به گزارش خبرگزاری صنایع، مرکز آمار ایران اعلام کرد: اطلاعات گردآوری شده درباره افراد ۱۰ ساله و بیشتر نشان می‌دهد نرخ بیکاری تابستان امسال به ۱۱٫۷ درصد رسید و نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد بهبود یافت.

از نتایج طرح آمارگیری نیروی‌ کار تابستان ۱۳۹۶ که از سوی مرکز آماری ایران انتشار یافته است، بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری کل کشور نشان می‌دهد این شاخص، نسبت به فصل گذشته (بهار ۱۳۹۶) ۰٫۹ درصد کاهش داشته است.

در تابستان امسال ۴۱ درصد جمعیت ۱۰ ساله و بیشتر از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند، یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته‌اند.

بررسی روند تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی کل کشور نشان می‌دهد این شاخص، نسبت به فصل مشابه پارسال (تابستان ۱۳۹۵)، ۰٫۶ درصد و نسبت به فصل گذشته (بهار ۱۳۹۶)، ۰٫۴ درصد افزایش داشته است.

نرخ بیکاری جوانان ۲۹ – ۱۵ ساله نیز حاکی از آن است که ۲۴٫۴ درصد از جمعیت فعال ۲۹- ۱۵ ساله بیکار بوده‌اند. این شاخص در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بیشتر بوده است.

بررسی روند تغییـرات نرخ بیکاری جوانان ۲۹-۱۵ ساله نشان می‌دهد این شاخص نیز نسبت به فصل مشابه در پارسال ۲٫۳ درصد و نسبت به فصل قبل ۲ درصد کاهش پیدا کرده است.
بررسی سهم اشتغال ناقص نشان می‌دهد که در تابستان امسال ۹٫۲ درصد جمعیت شاغل،‌ به دلایل اقتصادی (فصل غیرکاری، رکود کاری، پیدا نکردن کار با ساعت بیشتر و…) کمتر از ۴۴ ساعت در هفته کار کرده و آماده برای انجام کار اضافی بوده‌اند؛ در حالی که ۴۰٫۵ درصد از شاغلان ۱۵ ساله و بیشتر، ۴۹ ساعت و بیشتر در هفته کار کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی اشتغال در بخش‌های عمده فعالیت اقتصادی نشان می‌دهد بخش خدمات با ۴۹٫۵ درصد بیش‌ترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است. در مراتب بعدی بخش­‌های صنعت با ۳۱٫۴ و کشاورزی با ۱۹٫۱ درصد قرار دارند.
نتایج این طرح به ­صورت تفصیلی بزودی در درگاه ملی آمار به نشانی www.amar.org.ir در دسترس قرار می‌گیرد.

انتهای پیام///

کد خبرنگار:۴۰۴۹۰ 

کد اپراتور:۳۱۴۶۳مطالب مرتبط

تبلیغات
bankmelat bankmelat دوربین مدار بسته الکامپ