ایجاد 100هزار شغل در بخش ارتباطات،         ،پیام تبریک وزیر صنعـت به مناسبت روز پزشک،         ،نرخ سود علی‌الحساب یکساله سپرده‌ها ۱۵ درصد،         ،انتصاب اعضای ستاد بزرگداشت هفته دولت در وزارت راه وشهرسازی ،         ،بخشنامه الزامات سود بانکی،         ،توزیع کارت آزمون استخدام دستگاه های اجرایی،         ،اختصاص ۱۱ میلیارد دلار به طرح‌های کلان و ملی،         ،اولین تفاهم بزرگ معدن و محیط زیست در دولت دوازدهم به نام ''چادرملو''،         ،تعیین‌تکلیف حساب‌های راکد در بانک‌ها،         ،آغاز فعالیت‌های توتال فرانسه در پارس جنوبی،         ،انتشار متن کامل لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی،         ،سردار دهقان مشاور فرماندهی کل قوا شد،         ،نابود شدن صنعت ریختگری و بی توجهی مسئولان،         ،هم افزایی در راستای خدمت به مردم،         ،حفظ برجام در مقابل بدعهدی های آمریکا،         ،آغاز همکاری‌ هسته‌ای ایران و سوییس،         ،اولویت های وزارت نفت در دولت دوازدهم،         ،رشد 65درصدی جذب سرمایه خارجی،         ،پیام تبریک دبیر کل اوپک به وزیر نفتقرارداد بزرگترین سرمایه گذاری تاریخ صنعت خودرو ایران بین رنو فرانسه و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با حضور وزیر صنعت امضا شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صنایع، از محل نشست عقد قرارداد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و رنو فرانسه، بزرگترین سرمایه گذاری در تاریخ صنعت خودرو ایران با حضور «محمدرضا نعمت زاده» وزیر صنعت، معدن و تجارت امضا شد.

با گذشت بیش از ۱۰ ماه از امضای توافق اولیه در نمایشگاه خودرو پاریس ۲۰۱۶، قرارداد بزرگترین سرمایه گذاری تاریخ صنعت خودرو ایران بین رنو فرانسه و ایدرو به عنوان نماینده بخش دولتی در ایران و شرکت «پرتو نگین ناصح» به عنوان نماینده بخش خصوصی امضا شد.
این همکاری مشترک شامل یک مرکز مهندسی و خرید جدید برای حمایت از قطعه سازان داخلی و یک کارخانه تولیدی با ظرفیت اولیه سالیانه ۱۵۰ هزار دستگاه است.
خودرو های «سیمبل» و «داستر» جدید، نخستین خودروهای تولیدی این کارخانه خواهند بود که در سال ۲۰۱۸ به تولید می رسد.
براساس این توافقنامه، رنو برای نخستین بار در ایران، مراکز توزیع، فروش و خدمات پس از فروش خواهد داشت.


این شرکت در حوزه تحقیق و توسعه، خرید و بومی سازی، تولید خودرو و توزیع و صدور آن در شبکه توزیع و تحت استاندارد شرکت رنو در بازارهای داخلی و خارجی ، فعال خواهد بود.
«منصور معظمی» رئیس هیات عامل ایدرو در این مراسم گفت: فاز نخست قرارداد با رنو به ارزش ۶۶۰ میلیون یورو برای تولید ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو است که نخستین تولید اواخر۱۳۹۷ وارد بازار می شود؛ در فاز نخست دو محصول «نیو داستر» و «نیو سیمبل» در داخل کشور تولید می شود که طراحی آنها در مراحل پایانی است و پس از تحویل کارهای اجرایی آغاز می شود.
به گفته معظمی، فاز دوم از ۲۰۱۹ شروع می شود و سه سال طول می کشد که هنوز نهایی نشده است.
معظمی ادامه داد: ۶۰ درصد سهام مربوط به رنو و ۴۰ درصد مربوط به ایران است که ۲۰ درصد مربوط به ایدرو بوده و مابقی در اختیار بخش خصوصی خواهد بود.
وی تصریح کرد: مطابق این قرارداد ۳۰ درصد محصول با مسئولیت رنو باید صادر شود که شامل محصول نهایی و قطعه است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: ورود ایدرو کاملا قانونی است و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی دولت می تواند ۲۰ درصد سهم بازار را داشته باشد؛ همچنین دولت هر لحظه که بخواهد می تواند سهم قانونی ۲۰ درصدی خود را واگذار کند.
وی یادآوری کرد: سهام ۴۰ درصدی ایدرو از سال گذشته به ۲۰ درصد در زمان انعقاد قرارداد کاهش یافته و این سازمان برای اجرا و انعقاد این قرارداد بیش از ۱۰ ماه وقت گذاشته است.
معظمی با پیش بینی اینکه در این قرارداد نزدیک به سه هزار اشتغال مستقیم ایجاد می شود، افزود: مرکزتحقیق و توسعه رنو در ایران قرار می‌گیرد و تربیت نیروی انسانی ماهر و مدیران کارآمدتر از آثار این همکاری ها خواهد بود.
وی تاکید کرد: در این قرارداد ساخت گیربکس، شاسی و قطعات دیگر پیش بینی شده و در قراردادی با بلژیک ها، تولید گیربکس اتوماتیک نیز آغاز شده است.

معظمی در ادامه تاکید کرد: به طور قطع و یقین با انجام این قرارداد خدمات فروش و پس از فروش به صورت استاندارد بین المللی خواهند شد و کاملا به صورت شبکه جهانی رنو عمل خواهیم کرد.
منصور معظمی در پاسخ به سوالی در خصوص تکلیف قرارداد رنو با پارس خودرو نیز گفت: طبق روال بر قرارداد خود پایبند خواهند بود چراکه تا یک سال دیگر یعنی تا پایان مرداد ماه سال ۹۷ برای تمدید قرار داد خود مهلت دارند.
وی در مورد قیمت خودروی کوئید به عنوان ارزان قیمت ترین خودرو در میان خودروهای خارجی نیز اظهار داشت: اگر صادقانه بخواهم بگویم در مورد قیمت این محصول به جمع بندی نرسیدیم و تلاش ما بر این است که قیمت آن به گونه ای در نظر گرفته شود که بازار کشش آن را داشته باشد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صنایع از محل نشست، منصور معظمی در پایان، در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد قطع شدن واردات خودروهایی نظیر کوئید، سیمبل و داستر با توجه به تولید آن ها در داخل، گفت: همزمان با تولید این محصولات واردات نیز ادامه خواهد داشت و اگر قرار باشد، وارداتی از دیگر محصولات مجموعه رنو یا خودروسازی های دیگر انجام شود، از طریق مشارکت انجام خواهد شد.

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۹۰

کد اپراتور: ۳۱۴۵۱مطالب مرتبط

تبلیغات
bankmelat bankmelat دوربین مدار بسته الکامپ