بازار نفت از ترس تحریم‌های ایران تکان خورد،         ،گزینه احتمالی برای تصدی وزارت نیرو،         ،نحوه بررسی اطلاعات مالیاتی ابلاغ شد،         ،موانع عرضه نفت خام در بورس حذف می‌شود،         ،افتتاح نمایشگاه تلکام با حضور وزیر ارتباطات،         ،مکاتبه وزرا برای خروج صندوق‌های حمایتی،         ،صندوق بین‌المللی پول درخواست ترامپ را رد کرد،         ،دیدار وزیر اقتصاد با همتایان هندی و افغانستانی خود،         ،رشد حجم نقدینگی تا مرز ۱۳۷۰ هزار میلیارد،         ،بورس و اوراق بهادار، پذیرای نظام بانکی،         ،فعالیت توتال در پارس جنوبی/عدم تاثیر فشارهای آمریکا بر مشارکت خارجی‌ها با ایران،         ،مذاکره با کشور‌های آسیای شرقی برای سرمایه گذاری در طرح‌های نیروگاهی کشور،         ،دیدار وزیر اقتصاد با وزیر دارایی ایتالیا،         ،امریکا در توطئه علیه ملت ایران تنهاتر از همیشه است،         ،تاثیر سخنان ترامپ بر شاخص بورس اوراق بهاردار،         ،اتصال به شبکه‌های بین‌المللی پرداخت کلید خورد،         ،افتتاح نخستین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی،         ،ممنوعیت شناسایی و ساخت معدن در پنج استان،         ،وزیر اقتصاد راهی اجلاس سالانه بانک جهانی شد



وزیر کار: قراردادی به نام سفید امضا نداریم و در این خصوص با قوه قضاییه هماهنگ کرده ایم که با این نوع قراردادها برخورد شود.

به گزارش خبرگزاری صنایع، «علی ربیعی» وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، می گوید: با تدابیر اتخاذ شده در دولت یازدهم توانستیم از تعدیل ٣٠٠ هزار نیروی کار جلوگیری کنیم، ضمن آنکه برخی از بنگاه ها به دلیل مشکلاتی که از گذشته به آنها تحمیل شده بود تعطیل شدند.

«علی ربیعی» در حاشیه نشست تخصصی امنیت شغلی و امنیت سرمایه گذاری و تولید که در مجموعه تلاش برگزار شد در جمع خبرنگاران افزود: در چهار سال گذشته برخی از صنایع تعطیل شده دوباره احیا شد.
وی توضیح داد: با ورود فناوری های نوین برخی از شغل ها از بین رفت که باید برای آنها مشاغل جدیدی تعریف شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: همچنین در برخی از مشاغل همچون تولید کاشی که با رکود صنعت ساختمان مواجه شد، صنعت کاشی را با مشکل مواجه کرد.
وی دیگر مشکلات در زمینه نبود رونق اشتغال را مسائل مدیریتی، فناوری های نوین و تسهیلات مالی ذکر کرد و گفت: در بی ثباتی بازار کار تنها یک عامل دخیل نبود، بلکه عوامل گوناگونی روی مشکلات اشتغال و بازار کار تاثیر داشت.
ربیعی گفت: در تعاملاتی که با وزارت صنعت داشتیم توانستیم مسئولیت ادامه اشتغال برخی از واحدهای اقتصادی نظیر کیان تایر را بر عهده بگیریم.

**قراردادهای سفید امضا
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قراردادهای سفید امضا را کاملا مردود دانست و گفت: قراردادی به نام سفید امضا نداریم و در این خصوص با قوه قضاییه هماهنگ کرده ایم که با این نوع قراردادها برخورد شود.
وی گفت: بازرسان کار هم در این جهت تلاش می کنند که در صورت مشاهده برخورد مقتضی را انجام دهند.

**افزایش تشکل ها
ربیعی با اشاره به اینکه تشکل های کارگری و کارفرمایی در چهار سال گذشته 50 درصد افزایش یافته است، گفت: تشکل ها می توانند ما را در راستای کاهش مشکلات حوزه کار یاری کنند.
وی از کاهش ١٣ درصدی حوادث کار در سال 1395 نسبت به سال 1394 خبر داد و گفت: این در حالی بود که سال گذشته با حوادثی نظیر آتش سوزی ساختمان پلاسکو و حادثه معدن یورت مواجه بودیم.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: همچنین تفاهمنامه ای با وزارت نفت و سازمان استاندارد امضا کرده ایم که بتوانیم حوادث کار را کاهش دهیم.
وی گفت: همچنین در آموزش های فنی و حرفه ای پودمان ایمنی کار را لحاظ کردیم تا بتوانیم حادثه کار را کاهش دهیم. حتی برای افزایش ایمنی در معادن از منابع دولتی برای تجهیزات استفاده کردیم.

** طرح کارورزی حاصل تجربه جهانی است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره طرح کارورزی گفت: این طرح حاصل تجارب جهانی است و در سال های 1394 و 1395 که این طرح در ایران انجام شد، موفقیت های زیادی حاصل شده است.
ربیعی گفت: در طرح کارورزی رابطه آموزشی است نه شغلی اما می تواند منجر به شغل پایدار شود.
ربیعی ادامه داد: پس از شش ماه که فرد کارورزی کرد می تواند از سوی کارفرما به کار گرفته شود و تا 2 سال پرداخت هزینه بیمه را تعهد می کنیم.
ربیعی تاکید کرد: آیین نامه کارورزی آنچنان دقیق نوشته شده است که اجازه سوء استفاده را نمی دهد. بخش قابل توجهی از کارورزان از سوی کارفرما به کار گمارده می شوند.
به گزارش خبرگزاری صنایع، وی در پایان گفت: همچنین در صدد هستیم میزان دستمزد را در این طرح افزایش دهیم.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: 40490

کد اپراتور: 31451



مطالب مرتبط

تبلیغات
bankmelat bankmelat دوربین مدار بسته الکامپ