ایجاد 100هزار شغل در بخش ارتباطات،         ،پیام تبریک وزیر صنعـت به مناسبت روز پزشک،         ،نرخ سود علی‌الحساب یکساله سپرده‌ها ۱۵ درصد،         ،انتصاب اعضای ستاد بزرگداشت هفته دولت در وزارت راه وشهرسازی ،         ،بخشنامه الزامات سود بانکی،         ،توزیع کارت آزمون استخدام دستگاه های اجرایی،         ،اختصاص ۱۱ میلیارد دلار به طرح‌های کلان و ملی،         ،اولین تفاهم بزرگ معدن و محیط زیست در دولت دوازدهم به نام ''چادرملو''،         ،تعیین‌تکلیف حساب‌های راکد در بانک‌ها،         ،آغاز فعالیت‌های توتال فرانسه در پارس جنوبی،         ،انتشار متن کامل لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی،         ،سردار دهقان مشاور فرماندهی کل قوا شد،         ،نابود شدن صنعت ریختگری و بی توجهی مسئولان،         ،هم افزایی در راستای خدمت به مردم،         ،حفظ برجام در مقابل بدعهدی های آمریکا،         ،آغاز همکاری‌ هسته‌ای ایران و سوییس،         ،اولویت های وزارت نفت در دولت دوازدهم،         ،رشد 65درصدی جذب سرمایه خارجی،         ،پیام تبریک دبیر کل اوپک به وزیر نفتبودجه عمرانی کشور در 2 ماه نخست، نسبت به سال گذشته، افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر خلاف ادعای یک پایگاه خبری منتقد دولت درباره صفر شدن بودجه عمرانی کشور در ۲ ماه نخست، عملکرد بودجه عمرانی – اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای – نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به رقم یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

بر اساس گزارش اخیر بانک مرکزی، در ۲ ماه نخست امسال، از ۱۲۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب تملک دارایی های سرمایه ای، بیش از یک درصد آن اختصاص داده شده است.
بر اساس این گزارش، عملکرد اعتباری پرداخت های هزینه ای (بودجه جاری) و تملک دارایی های سرمایه ای (بودجه عمرانی) کشور که در ۲ ماه نخست سال ۱۳۹۵ نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن کاهش یافته بود، امسال افزایش پیدا کرد.
همچنین در همین مدت، از ۴۳۱ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب پرداخت های هزینه ای، ۳۷۸ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است که بیش از ۶۰ درصد آن مربوط به حقوق و دستمزد کارکنان دولت است.
بودجه مصوب پرداخت های هزینه ای کشور در سال ۱۳۹۶ معادل ۲ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال و بودجه مصوب تملک دارایی های سرمایه ای کشور معادل ۷۱۳ هزار و ۷۰۰ میلیون ریال است.
این در حالی است که یکی از پایگاه های خبری منتقد دولت به استناد همین گزارش مدعی شد، «در ۲ ماهه اول امسال، بودجه عمرانی کشور صفر شد».
این پایگاه خبری در جدولی که در متن خبر آمده، اشاره کرده است، بودجه عمرانی کشور از مقدار صفر در ۲ ماه نخست سال ۱۳۹۵ به ۰٫۱ میلیارد تومان (یک میلیارد ریال) در ۲ ماه نخست ۱۳۹۶ رسیده است در حالی که رقم صحیح برای ۲ ماه نخست امسال معادل یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال است.
پایگاه خبری مذکور همچنین ادعا کرده است که ریخت و پاش های انتخاباتی رییس جمهوری کشورمان منجر به صفر شدن بودجه عمرانی در ۲ ماهه نخست امسال شده است در حالی که رقم اختصاص یافته برای پرداخت های هزینه ای در ۲ ماه نخست، کمتر از اعتبار مصوب آن است.
به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس گزارش بانک مرکزی از وضعیت بودجه عمومی دولت، عملکرد اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای کشور در سال ۱۳۹۵ معادل صفر بود.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۹۰

کد اپراتور: ۳۱۴۵۱مطالب مرتبط

تبلیغات
bankmelat bankmelat دوربین مدار بسته الکامپ