بازار نفت از ترس تحریم‌های ایران تکان خورد،         ،گزینه احتمالی برای تصدی وزارت نیرو،         ،نحوه بررسی اطلاعات مالیاتی ابلاغ شد،         ،موانع عرضه نفت خام در بورس حذف می‌شود،         ،افتتاح نمایشگاه تلکام با حضور وزیر ارتباطات،         ،مکاتبه وزرا برای خروج صندوق‌های حمایتی،         ،صندوق بین‌المللی پول درخواست ترامپ را رد کرد،         ،دیدار وزیر اقتصاد با همتایان هندی و افغانستانی خود،         ،رشد حجم نقدینگی تا مرز ۱۳۷۰ هزار میلیارد،         ،بورس و اوراق بهادار، پذیرای نظام بانکی،         ،فعالیت توتال در پارس جنوبی/عدم تاثیر فشارهای آمریکا بر مشارکت خارجی‌ها با ایران،         ،مذاکره با کشور‌های آسیای شرقی برای سرمایه گذاری در طرح‌های نیروگاهی کشور،         ،دیدار وزیر اقتصاد با وزیر دارایی ایتالیا،         ،امریکا در توطئه علیه ملت ایران تنهاتر از همیشه است،         ،تاثیر سخنان ترامپ بر شاخص بورس اوراق بهاردار،         ،اتصال به شبکه‌های بین‌المللی پرداخت کلید خورد،         ،افتتاح نخستین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی،         ،ممنوعیت شناسایی و ساخت معدن در پنج استان،         ،وزیر اقتصاد راهی اجلاس سالانه بانک جهانی شدبودجه عمرانی کشور در 2 ماه نخست، نسبت به سال گذشته، افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر خلاف ادعای یک پایگاه خبری منتقد دولت درباره صفر شدن بودجه عمرانی کشور در 2 ماه نخست، عملکرد بودجه عمرانی – اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای – نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به رقم یک هزار و 600 میلیارد ریال رسیده است.

بر اساس گزارش اخیر بانک مرکزی، در 2 ماه نخست امسال، از 121 هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار مصوب تملک دارایی های سرمایه ای، بیش از یک درصد آن اختصاص داده شده است.
بر اساس این گزارش، عملکرد اعتباری پرداخت های هزینه ای (بودجه جاری) و تملک دارایی های سرمایه ای (بودجه عمرانی) کشور که در 2 ماه نخست سال 1395 نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن کاهش یافته بود، امسال افزایش پیدا کرد.
همچنین در همین مدت، از 431 هزار و 100 میلیارد ریال اعتبار مصوب پرداخت های هزینه ای، 378 هزار و 700 میلیارد ریال اختصاص یافته است که بیش از 60 درصد آن مربوط به حقوق و دستمزد کارکنان دولت است.
بودجه مصوب پرداخت های هزینه ای کشور در سال 1396 معادل 2 میلیون و 538 هزار و 200 میلیارد ریال و بودجه مصوب تملک دارایی های سرمایه ای کشور معادل 713 هزار و 700 میلیون ریال است.
این در حالی است که یکی از پایگاه های خبری منتقد دولت به استناد همین گزارش مدعی شد، «در 2 ماهه اول امسال، بودجه عمرانی کشور صفر شد».
این پایگاه خبری در جدولی که در متن خبر آمده، اشاره کرده است، بودجه عمرانی کشور از مقدار صفر در 2 ماه نخست سال 1395 به 0.1 میلیارد تومان (یک میلیارد ریال) در 2 ماه نخست 1396 رسیده است در حالی که رقم صحیح برای 2 ماه نخست امسال معادل یک هزار و 600 میلیارد ریال است.
پایگاه خبری مذکور همچنین ادعا کرده است که ریخت و پاش های انتخاباتی رییس جمهوری کشورمان منجر به صفر شدن بودجه عمرانی در 2 ماهه نخست امسال شده است در حالی که رقم اختصاص یافته برای پرداخت های هزینه ای در 2 ماه نخست، کمتر از اعتبار مصوب آن است.
به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس گزارش بانک مرکزی از وضعیت بودجه عمومی دولت، عملکرد اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای کشور در سال 1395 معادل صفر بود.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: 40490

کد اپراتور: 31451مطالب مرتبط

تبلیغات
bankmelat bankmelat دوربین مدار بسته الکامپ