امضای تفاهمنامه ایران و ایتالیا برای تبدیل گاز مشعل‌ها به برق،         ،امضای تفاهمنامه ایران و آلمان برای آموزش کارشناسان آب و فاضلاب،         ،مذاکره برای امضاء قرارداد با ۱۵ شرکت نفتی،         ،پیام صلح و تعامل رئیس‌جمهور به کنفرانس بیماری‌های غیرواگیر،         ،آغاز ۱۰ برنامه راهبردی در بانک صادرات،         ،انعقاد قرارداد با نروژِی‌ها برای ساخت نیروگاه خورشیدی،         ،اعلام آمادگی کمیته امداد برای تقبل مسئولیت حذف یارانه،         ،پیشرفت مگا‌پروژه مهار آب‌های مرزی،         ،برگزاری مراسم روز جهانی استاندارد در سالن اجلاس سران،         ،بازار نفت از ترس تحریم‌های ایران تکان خورد،         ،گزینه احتمالی برای تصدی وزارت نیرو،         ،نحوه بررسی اطلاعات مالیاتی ابلاغ شد،         ،موانع عرضه نفت خام در بورس حذف می‌شود،         ،افتتاح نمایشگاه تلکام با حضور وزیر ارتباطات،         ،مکاتبه وزرا برای خروج صندوق‌های حمایتی،         ،صندوق بین‌المللی پول درخواست ترامپ را رد کرد،         ،دیدار وزیر اقتصاد با همتایان هندی و افغانستانی خود،         ،رشد حجم نقدینگی تا مرز ۱۳۷۰ هزار میلیارد،         ،بورس و اوراق بهادار، پذیرای نظام بانکیرییس مرکز آمار ایران از اشتغال 23 میلیون و 800 هزار نفر به صورت کامل خبر داد و اظهار داشت: سه میلیون و 100 هزار بیکار مطلق در کشور وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس مرکز آمار ایران از اشتغال ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر به صورت کامل خبر داد و گفت: سه میلیون و ۱۰۰ هزار بیکار مطلق در کشور وجود دارد.

«امیدعلی پارسا» روز سه شنبه در نشست بررسی راهکارهای رونق تولید، ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در وزارت کشور با بیان اینکه آمارهای به دست آمده از میزان اشتغال و بیکاری از یک درصد جمعیت هر استان استخراج شده است، اظهار داشت: این طرح برای استان ها در فصل های مختلف متفاوت بوده زیرا نرخ های شناوری را به دست می دهد که با برآورد آنها در طول سال و بررسی آنها می توان به جمع بندی کلی در یک سال رسید.
وی افزود: خطای این بررسی در کشور، ۰٫۴ درصد و در استان ها ۲۴ درصد است، یعنی هر عدد به دست آمده در استان ها عدد قطعی برای مراجعه دستگاه ها نیست.

رییس مرکز آمار ایران در پاسخ به این شبهه منتقدان که یک ساعت اشتغال در هفته برای مبنا قرار گرفتن بیکاری درست نیست، اظهار داشت: برخی می گویند که این مبنا در دولت دهم وارد سیستم آمار شده است و یک ساعت حداقل کار در هفته در تعریف اشتغال درست نیست اما پاسخ این است که مطالعات درباره این کار از سال ۸۲ آغاز شد، در سال ۸۴ به طور آزمایشی انجام شد و با آغاز دولت نهم مبنا قرار گرفت و هیچ ربطی به دولت دهم و یازدهم ندارد.
پارسا ادامه داد: این طرح به دنبال شناسایی افراد بیکار و ایجاد اشتغال برای آنها به صورت فردی نیست بلکه به دنبال تولید آمار و برنامه ریزی کلان درسطح استان ها و کشور است.
وی خاطرنشان کرد: این تعریف می خواهد بداند چه تعداد آدم از چه حجمی کار و با چه حجمی از تولید در کشور وجود دارد تا بتوانیم برای آن برنامه ریزی دقیقی انجام دهیم.

رییس مرکز آمار ایران با اعلام این مطلب که تابستان امسال نرخ اشتغال بسیار بهتر از سال گذشته بوده است، اظهار داشت: به طور متوسط در کشور ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر دارای شغل کامل هستند که بر این اساس ۴۴ساعت در هفته به صورت استاندارد کار می کنند و در تولید مشارکت دارند و بر همین اساس نیز سه میلیون و ۱۰۰ هزار نفر بیکار مطلق هستند که حداقل یک ساعت در هفته کار نکرده اند.
وی ادامه داد: البته تعداد شاغلان بیشتر از این عدد است ولی برخی ها مبنا را درباره بیمه و تامین معیشت می‎دانند ولی موضوع معیشت از کار و تولید به طور کامل جداست.

پارسا، افراد دارای اشتغال ناقص که بین یک تا ۴۴ ساعت در هفته کار می‎کنند را حدود ۹ تا ۱۰ درصد دانست و افزود: در دولت یازدهم وضعیت اشتغال بسیار بهتر از دولت نهم و دهم بوده است و به طور قطع مرکز آمار و بانک مرکزی در تولید آمار گوششان به حرف های سیاسیون نخواهد بود.
وی به استانداران حاضر در این جلسه توصیه کرد به جای شک درباره اعداد و ارقام ارائه شده به دنبال تصمیمات صحیح و جذب سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال باشند.
رییس مرکز آمار افزود: نوع تعامل با سرمایه گذاران واقعی می تواند باعث افزایش تولید و اشتغال شود.
پارسا خاطر نشان کرد: مجموع برآیندهای آماری درباره اشتغال در کل نظام در دولت یازدهم در زمینه رفع بیکاری مثبت است.
نشست بررسی راهکارهای رونق تولید، ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری با حضور استانداران و مسئولان وزارت کشور صبح امروز (سه شنبه) در این وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، بابک دین پرست معاون وزیر کشور در امور اقتصادی و توسعه منطقه ای در این نشست از اختصاص ۳۰ هزار میلیارد تومان برای افزایش اشتغال و کاهش بیکاری خبر داد و گفت: کارگروهی برای بررسی نوسانات نرخ بیکاری در استان ها تشکیل شده است.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۵۰۴
کد اپراتور: ۳۱۴۵۱مطالب مرتبط

تبلیغات
bankmelat bankmelat دوربین مدار بسته الکامپ