افتتاح نمایشگاه اختصاصی ایران در پایتخت ارمنستان،         ،امضای سند همکاری ایران و آژانس اعتبار صادرات دانمارک،         ،امضای قرارداد یک میلیارد یورویی بانک های ایران با اتریش،         ،امضای دو سند همکاری بانکی ایران با دانمارک،         ،صدور ضمانت‌نامه اجرایی موافقتنامه مالی ایران و اگزیم بانک کره،         ،توسعه همکاری حمل و نقل دریایی ایران و یونان،         ،تقویت روابط بانکی لازمه توسعه همکاری‌های اقتصادی،         ،امضای قرارداد ساخت نیروگاه بزرگ خورشیدی ایران و انگلستان،         ،مطالبات رئیس جمهوری از وزارت راه و شهرسازی،         ،فرانسوی ها به دنبال همکاری بلندمدت صنعتی در ایران،         ،سامانه صیاد رونمایی شد،         ،امضای تفاهم‎نامه همکاری ایران و روسیه،         ،پیشنهاد پرداخت وام ۷۰میلیون یورویی به ایران توسط فرانسوی‌ها،         ،توسعه روابط اقتصادی ایران و فرانسه در گرو همکاری های بانکی،         ،اسامی ۴۷ کشوری که بازار هدف صادراتی ایران شدند،         ،ابلاغ ضمیمه حکم وزیر صنعت از سوی رئیس جمهور،         ،حل مشکلات اقتصادی‌ اولویت نخست دولت دوازدهم،         ،اختصاص 30 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رفع موانع تولید،         ،لزوم توجه به تولید رقابت پذیر و صادرات گرا در شهرک‎های صنعتیدر سال گذشته 136 طرح پرواربندی دام سبک عشایری در 11 شهرستان استان تهران با 14 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت سهل الوصول بدون بهره و با کارمزد 4 درصد با دوره پرداخت 5 ساله اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری صنایع،مدیرکل امورعشایراستان تهران با بیان اینکه کمتر از ۲ درصد جمعیت کشور را عشایر تشکیل می دهند گفت: جامعه تولید کننده عشایر بیش از ۱۰ برابر نسبت جمعیتی خود در اقتصاد کشور نقش دارند.
نصیری ادامه داد: عشایر استان تهران دارای ۳ هزار خانوار کوچ رو در معیت ۴ ایل، ۲۷ طایفه و در قالب ۸ شرکت تعاونی عشایری و یک اتحادیه استانی ساماندهی شدند.
وی بیان کرد: عشایر استان تهران در ۵۰۰ هزار هکتار از مراتع استان به دامداری اشتغال دارند و با دارابودن ۷۰۰ هزار راس دام سبک از تولید کنندگان عمده دام سبک استان هستند.
مدیرکل امورعشایراستان تهران در ادامه به زمانبندی کوچ عشایر این استان اشاره کرد و افزود: زمان کوچ بهاره عشایر از اواخر فروردین ماه آغاز و تا اواسط خردادماه ادامه دارد و پس از آن عشایر به مدت ۱۰۰ روز وارد مناطق ییلاقی می شوند.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک هزار و ۸۰۰ خانوار عشایراستان به همراه ۴۰۰ خانوار عشایر میهمان از استان های سمنان، مرکزی، قم، البرز و مازندران به همراه ۶۰۰ هزار راس دام به سمت مناطق ییلاقی استان در شهرستان های فیروزکوه، دماوند و شمیرانات کوچ می کنند.
نصیری به خدمات ارائه شده به عشایر در زمان کوچ اشاره کرد و افزود: تامین امنیت، واکسیناسیون دام، آبرسانی سیار، مرمت و بازگشایی ایلراههای عشایری، ایجاد فروشگاه؛ مرکز بهداشت و پاسگاه انتظامی، تجهیز سامانه های خورشیدی را از مهمترین خدمات ارائه شده عنوان کرد.
وی تصریح کرد: هر چادر عشایری نمادی از یک کارگاه تولیدی و جلوه ای از اقتصاد مقاومتی است که در آن مرد، زن، پیر، جوان، خرد و کلان در امر تولید نقش دارند.
مدیر کل امورعشایراستان تهران خاطرنشان کرد: جامعه عشایر کشور با کمتر از ۲ درصد از جمعیت کشور ۲۵ درصد گوشت قرمز، ۵ درصد محصولات کشاورزی و ۳۵ در

انتهای پیام//

کد خبرنگاری :۴۰۴۷۴

کد اپراتور: ۳۱۴۳۸

 مطالب مرتبط

تبلیغات
bankmelat bankmelat دوربین مدار بسته الکامپ