امضای تفاهمنامه ایران و ایتالیا برای تبدیل گاز مشعل‌ها به برق،         ،امضای تفاهمنامه ایران و آلمان برای آموزش کارشناسان آب و فاضلاب،         ،مذاکره برای امضاء قرارداد با ۱۵ شرکت نفتی،         ،پیام صلح و تعامل رئیس‌جمهور به کنفرانس بیماری‌های غیرواگیر،         ،آغاز ۱۰ برنامه راهبردی در بانک صادرات،         ،انعقاد قرارداد با نروژِی‌ها برای ساخت نیروگاه خورشیدی،         ،اعلام آمادگی کمیته امداد برای تقبل مسئولیت حذف یارانه،         ،پیشرفت مگا‌پروژه مهار آب‌های مرزی،         ،برگزاری مراسم روز جهانی استاندارد در سالن اجلاس سران،         ،بازار نفت از ترس تحریم‌های ایران تکان خورد،         ،گزینه احتمالی برای تصدی وزارت نیرو،         ،نحوه بررسی اطلاعات مالیاتی ابلاغ شد،         ،موانع عرضه نفت خام در بورس حذف می‌شود،         ،افتتاح نمایشگاه تلکام با حضور وزیر ارتباطات،         ،مکاتبه وزرا برای خروج صندوق‌های حمایتی،         ،صندوق بین‌المللی پول درخواست ترامپ را رد کرد،         ،دیدار وزیر اقتصاد با همتایان هندی و افغانستانی خود،         ،رشد حجم نقدینگی تا مرز ۱۳۷۰ هزار میلیارد،         ،بورس و اوراق بهادار، پذیرای نظام بانکیوزیر اقتصاد در راس هیاتی به منظور شرکت در اجلاس سالانه بانک جهانی عازم واشنگتن شد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر امور اقتصادی و دارایی، در راس هیاتی به منظور شرکت در اجلاس سالانه بانک جهانی عازم واشنگتن شد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، روز چهارشنبه نشست مشترک «بانک جهانی» و «صندوق بین‌المللی پول» (IMF) در واشنگتن آمریکا آغاز به کار کرد. در این نشست هیات‌رئیسه‌های «گروه بانک جهانی» و «صندوق بین‌المللی پول»، میزبان روسای بانک مرکزی، وزرای مالی و اقتصادی، نمایندگان پارلمان، مدیران بخش‌خصوصی، نمایندگان سازمان‌های جامعه مدنی و افراد دانشگاهی هستند.
در نشست مشترک این دو نهاد که هر سال برگزار می‌شود، قرار است چالش‌های مهم جهانی همچون چشم‌انداز اقتصادی جهان، ریشه‌کن کردن فقر و توسعه اقتصادی به بحث گذاشته شود. برگزاری سمینارها، کنفرانس‌های مطبوعاتی و رویدادهای متعدد دیگر با موضوعات اقتصاد جهان، توسعه و نظام مالی جهان از دیگر برنامه‌های این نشست ۵ روزه است. این نشست قرار است تا ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر) ادامه یابد. با توجه به اینکه مقامات رسمی بسیاری از کشورها در این اجلاس حضور دارند، فرصت مناسبی برای مذکرات رسمی و غیررسمی آنها فراهم می‌شود. سابقه اولین نشست مشترک «بانک جهانی» و IMF به سال ۱۹۴۶ برمی‌گردد که در واشنگتن برگزار شد. به غیر از واشنگتن تاکنون ۲۴ شهر غیرآمریکایی نیز میزبان این نشست بوده‌اند که نخستین آن لندن (۱۹۴۷) و آخرین آن لیما پایتخت پرو (۲۰۱۵) بوده است.

به گزارش خبرگزاری صنایع، در حاشیه اجلاس سالانه بانک جهانی، دیدارهای دوجانبه با وزرا و مقامات اقتصادی چند کشور، معاون و مدیران گروه بانک جهانی، رئیس صندوق بین‌المللی پول و روسای بانک مرکزی حاضر در اجلاس از جمله برنامه‌هایی است که در دستور کار وزیر اقتصاد کشورمان، مسعود کرباسیان قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، اجلاس سالانه بانک جهانی از تاریخ ۲۰ تا ۲۳ مهر ماه جاری در واشنگتن برگزار خواهد شد. جمهوری اسلامی ایران نیز هجدهمین سهام‌دار صندوق بین المللی پول بین کشورهای عضو است.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۹۰

کد اپراتور:۳۱۴۶۳مطالب مرتبط

تبلیغات
bankmelat bankmelat دوربین مدار بسته الکامپ