ایجاد 100هزار شغل در بخش ارتباطات،         ،پیام تبریک وزیر صنعـت به مناسبت روز پزشک،         ،نرخ سود علی‌الحساب یکساله سپرده‌ها ۱۵ درصد،         ،انتصاب اعضای ستاد بزرگداشت هفته دولت در وزارت راه وشهرسازی ،         ،بخشنامه الزامات سود بانکی،         ،توزیع کارت آزمون استخدام دستگاه های اجرایی،         ،اختصاص ۱۱ میلیارد دلار به طرح‌های کلان و ملی،         ،اولین تفاهم بزرگ معدن و محیط زیست در دولت دوازدهم به نام ''چادرملو''،         ،تعیین‌تکلیف حساب‌های راکد در بانک‌ها،         ،آغاز فعالیت‌های توتال فرانسه در پارس جنوبی،         ،انتشار متن کامل لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی،         ،سردار دهقان مشاور فرماندهی کل قوا شد،         ،نابود شدن صنعت ریختگری و بی توجهی مسئولان،         ،هم افزایی در راستای خدمت به مردم،         ،حفظ برجام در مقابل بدعهدی های آمریکا،         ،آغاز همکاری‌ هسته‌ای ایران و سوییس،         ،اولویت های وزارت نفت در دولت دوازدهم،         ،رشد 65درصدی جذب سرمایه خارجی،         ،پیام تبریک دبیر کل اوپک به وزیر نفتهمایش روز حمایت از صنایع کوچک در سالروز گرامیداشت تاسیس سازمان صنایع کوچک با حضور وزیر صنعت، معاون وزیر و  اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صنایع از محل برگزاری مراسم، امروز به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک، همایشی در سالن همایش های بین المللی هتل ارم برگزار شد.

در آغاز این همایش دکتر جهانگیر و خانم سلحشور به عنوان دو کارافرین برتر به ایراد سخنرانی پرداختند.

درخواست حمایت بیشتر از صنایع کوچک

دکتر جهانگیر فعال صنعتی کشور با اشاره به اهمیت صنایع کوچک در اقتصاد ملی، خواستار تقویت و حمایت بیشتر از این صنایع شد.

دکتر جهانگیر در همایش گرامیداشت روز صنایع کوچک با اشاره به سهم بالای این صنایع در سرمایه گذاری کشور گفت: SME ها با توجه به مزیت هایشان در ایجاد اشتغال پایدار، توزیع عادلانه ثروت ، افزایش بهره وری و ایجاد درآمدزایی برای سازمان های مالیاتی و بیمه ای نیازمند حمایت بیشتر دولت هستند.
وی در ادامه با اشاره به برنامه های حمایتی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از صنایع کوچک، خواستار افزایش آموزش های کاربردی و مهارتی و نیز حمایت های بیشتر نظام بانکی برای تامین نقدینگی و تسریع در اختصاص تسهیلات شد.

رشد صنعت با حمایت از واحدهای دانش بنیان

بانوی کارآفرین برتر کشور تقویت و حمایت از واحد های دانش بنیان را گامی موثر در رشد و اعتلای صنعت و تولید کشور شد.
خانم دکتر سلحشور کردستانی در سخنان خود در همایش روز گرامیداشت صنایع کوچک با بیان اینکه دستیابی به اقتصاد دانش بنیان با حمایت از واحد های دانش بنیان محقق می شود گفت: اختصاص مشوق های بیشتر گامی مهم در حمایت و تقویت از این مجموعه هاست که می تواند اشتغال پایدار و تولید محصولات باکیفیت مبتنی برفناوری روز را فراهم کند.

اشتغال بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در کل صنایع کوچک

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صنایع، به گفته مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، بنگاه‌های SME بیش از ۹۶درصد بنگاه‌های حوزه صنعت کشور هستند. وی از اشتغال بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در کل صنایع کوچک کشور خبر داد.
علی یزدانی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، در همایش بزرگداشت ۲۱ مردادماه روز حمایت از صنایع کوچک که در مرکز همایش‌های هتل ارم تهران برگزار شد، عنوان کرد: پیگیری‌های دلسوزانه مهندس نعمت زاده که خود سابقه بیش از ۵۰ ساله در تولید و تجارت دارد در حوزه تولید، اشتغال و حمایت از صنایع قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اینکه ۲۱ مردادماه در سال ۹۳ در شورای فرهنگ عمومی به عنوان روز حمایت از صنایع کوچک به تصویب رسید، گفت: در اولین مراسم بزرگداشت این روز، مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان مهمان ویژه حضور داشت.
یزدانی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در ابتدای سال بر اهتمام ویژه برای تقویت تولید داخل، حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط و حمایت از خرید کالای ساخت داخل، اظهار کرد: امیدوارم در ابتدای دولت دوازدهم با همکاری همه جانبه در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، ایجاد امید و شادی در SME های کشور تلاش کنیم.
وی بنگاه‌های SME را بیش از ۹۶ درصد بنگاه‌های حوزه صنعت دانست و افزود: بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در کل صنایع کوچک کشور و حدود ۸۰۰ هزار نفر در شهرک‌های صنعتی مشغول به کار هستند.

استفاده بیش از ۱۲ هزار واحد کوچک و متوسط صنعتی در سال ۹۵ از طرح رونق تولید
به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت بیش از ۱۲ هزار واحد کوچک و متوسط صنعتی در سال ۹۵ از طرح رونق تولید استفاده کردند.
مهندس محمدرضا نعمت زاده در همایش بزرگداشت روز حمایت از صنایع کوچک که با تاکید بر تولید ملی، اشتغال و ساخت ایران در مرکز همایش‌های هتل ارم تهران برگزار شد، در سخنان کوتاهی اظهار کرد: پیگیری و تصویب ۲۱ مردادماه به عنوان روز حمایت از صنایع کوچک در دولت یازدهم اتفاق افتاد که نشانگر تاکیدات این دولت بر حوزه تولید، اشتغال و صنایع بود.
وی به حضور زنده یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی در اولین مراسم روز حمایت از صنایع کوچک اشاره کرد و افزود: اولین برنامه روز ملی صنعت و معدن در سال ۱۳۷۶ نیز با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی برگزار شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با قابل تقدیر توصیف کردن طرح رونق تولید، گفت: بیش از ۱۲ هزار واحد کوچک و متوسط صنعتی در سال ۹۵ از طرح رونق تولید استفاده کردند.
مهندس نعمت زاده با تأکید بر گنجانده شدن بازسازی و نوسازی صنایع کوچک و متوسط علاوه بر سرمایه در گردش در طرح رونق تولید، عنوان کرد: تحت پوشش قراردادن صنوف تولیدی نیز در دستور کار طرح رونق تولید است.
وی یکی از مهمترین مزایای ادغام وزارتخانه‌های بازرگانی و صنایع و معادن را نگاه یکسان به همه تولید کنندگان دانست و افزود: باقی ماندن وزارت صنعت معدن و تجارت به شکل کنونی بسیار مهم است و بیشتر کشورهای صنعتی به همین شکل تجمیع شده کار می کنند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صنایع، مهندس نعمت زاده در پایان تولید کالای کیفی و با قیمت مناسب را یک عبادت توصیف کرد و گفت: مصوبات دولت یازدهم در راستای حمایت از تولید و اشتغال قابل تقدیر بود. همچنین ارایه خدمات به سرمایه گذاران را در دستور کار دولت یازدهم قرار داده بودیم.


انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۹۵

کد اپراتور: ۳۱۴۵۱مطالب مرتبط

تبلیغات
bankmelat bankmelat دوربین مدار بسته الکامپ